Hakkımda

İstanbul doğumlu olan sanatçı Almanya’da geçen çocukluk yıllarında resimle tanıştı. Türkiye’ye döndükten sonra Temel Sanat Eğitimi Uygulamalı Resim Bölümünden iyi dereceyle mezun oldu. Uzun yıllar çalışmalarını evinde, kendi atölyesinde ve akademisyen Yavuz Deniz atölyesinde sürdürdü. Bakırköy Sanat Merkezi (BSM), Bakırköy Kültür ve Sanat Merkezi (AFEM), Taksim ART Gallery ve kendi atölyesi bünyesinde sanat eğitmenliği yaptı.

Çeşitli müzayede ve galerilerde eserleri sergilenmiş olan sanatçı yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen kişisel ve karma sergilerde eserlerini sanatseverlerle  paylaşmayı sürdürüyor. Ressam Nazan Pamuk, sürrealist ve fantastik tarzıyla öne çıkan eserlerinde ağırlıklı olarak figür üzerinde çalışıyor. Nazan Pamuk kendisini etkileyen toplumsal durumları veya tanık olduğu, etkisinde kaldığı görüntüleri kendi kadrajında hayal edip tuvale dökmesiyle biliniyor. Sanatçı duyarlılığı ve bilinciyle sürdürdüğü sanat yaşamında toplumsal konuları odak noktasına koyarak zihnindekileri paylaşmaya çabalıyor.

Sanat hayatı boyunca on iki kişisel on bir karma olmak üzere yirmi sergi açan ressam Nazan Pamuk, son yıllarda kişisel sergilerinde Sosyal Sorumluluk projelerine ağırlık vermiş olup “Kan ve  Kök Hücre Derneği Gönüllüleri Derneği” yararına Eylül 2014’te sergi açtı. Sonrasında Mayıs 2015’te de “TEMA Vakfı” yararına Fulya Sanat Merkezi’nde açtığı kişisel sergi ile ülkemizde doğa bilincinin ve farkındalığının artmasına dikkat çekmek için somut girişimlerde bulundu. Beşiktaş Belediye Başkanı Sayın Murat Hazinedar’ın açılışıyla gerçekleşen “Nefes” adlı sergide TEMA Vakfı Başkanı Sayın Deniz Ataç’ın da destekleri ile ülkemizde yeşilin ve doğanın önemine dikkat çekildi ve sergi hem iş hem de sanat dünyasından yoğun ilgiyle karşılanarak medyadan da yoğun ilgi ve destek gördü. Sanatçı, ardından 14-25 Ekim tarihleri arasında Rixos Pera ev sahipliğindeki “Yarına Umutla” adlı resim sergisini Mehmetçik Vakfı yararına düzenledi.

Sanatseverlere görsel şölen sunmanın yanı sıra insanları düşündürmek, topluma mesaj vermek motivasyonuyla aralıksız üretmeye devam eden ressam Nazan Pamuk 2015 yılının son sergisinde 24 Kasım – 4 Aralık tarihleri arasında Niş Art Gallery’de sanatseverleri ağırladı.

2016 yılı başında 360 Dereceden Aşk Festivali’ne katılan Nazan Pamuk’un eserleri festival kapsamında Şubat ayı boyunca çeşitli festival mekanlarında ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Nazan Pamuk 5 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirdiği workshop çalışmasında dünya sanat tarihine damgasını vurmuş ölümsüz sanatçı Maria Callas temasını işledi. Sanatçının eserleri Galata Snog Rooms&Suites’de Şubat – Ağustos 2016 tarihleri arasında sergilendi.

2016’nın yaz ayları boyunca sanatçının üç eseri Galeri Baraz’da sanatseverlerle buluştu.

Sanatçı, 2016’nın son sergisini 18 Kasım – 12 Aralık tarihleri arasında The Marmara Pera’da, Semak A.Ş. sponsorluğunda gerçekleştirdi. “Atların Büyüsü” adlı sergi Nazan Pamuk’un Atların Büyülü Dünyası Koleksiyonu’nun ilk sergisi olma özelliğini taşıyor. Yoğun ilgi gören bu etkinlikte eser satış gelirleri ile Kan ve Kök Hücre Gönüllüleri Derneği’ne bağışta da bulunan sanatçı, sosyal sorumluluk bilincini sürdürmeye, toplumun kan, kök hücre ve organ bağışı konusundaki farkındalığını arttırmak konusunda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyor. Ayrıca, koleksiyonun katalog kapağı olarak seçilen eser, RC Müzayede tarafından 18 Aralık tarihinde Ankara’da düzenlenen müzayedede açık arttırma ile satılarak alıcısı ile buluştu.

Sanatçı, Atların Büyülü Dünyası Koleksiyonunu genişleterek ilkbaharda Eskişehir’de sanatseverlerle buluşturdu. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yılmaz Büyükerşen’in katılımıyla 10 Mayıs’ta Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Sergi Salonu’nda ziyarete açılan sergi Eskişehirli sanatseverlerden yoğun ilgi gördü.

Sanatçının eserlerini ve tüm sergilerini güncel olarak nazanpamuk.com adresinden takip edebilir, satış, sergi, işbirliği, sponsorluk, basın bültenleri ve medya etkinlikleri ile ilgili tüm konularda iletişime geçebilirsiniz.

 

Bilgi ve İletişim için:

Sanat Danışmanı

Canan Ardıç

0537 308 22 07

cananard@gmail.com

nazanpamuk.com

facebook: pamuk.nazan
Instagram: pamuknazan

 

Bana ulaşmak için formu doldurabilirsiniz.
Please wait...